خانه مقالاتدانش عمومی چطور‌ های فریلنس بین‌المللی بخش اول

چطور‌ های فریلنس بین‌المللی بخش اول

توسط سردبیر بلاگ
1 نظر 345 بازدید

در این مقاله به شما خواهم گفت که به عنوان یک فریلنسر چطور می‌­توانید وابستگی خود به یک منطقه جغرافیایی را حذف کرده و فریلنس بین‌المللی انجام دهید.

در عصری زندگی می‌­کنیم که کره زمین، تبدیل به دهکده جهانی شده و این امکان فراهم است که بتوانیم توانایی‌­های خود را در هر­جایی از این کره خاکی عرضه کنیم. توانایی‌­های بسیاری هستند که بهره‌­برداری از آنها تقریبا هیچ ارتباطی با منطقه جغرافیایی ندارد و اصطلاحا به افرادی که به این صورت کار می‌­کنند فریلنسر یا آزاد کار گفته می‌­شود.

اگر به دنبال این هستید که آزادی عمل بیشتری در زندگی حرفه­‌ای خود داشته باشید و بتوانید متناسب با سلایق خود کار کرده و درآمد کسب کنید، فریلنس تجربه‌ای ناب برای شما خواهد بود. یک فریلنسر خوب باید شاخصه­‌های بسیاری را در خود تقویت کند. بسیاری از افراد خود را فریلنسر می­‌نامند اما یک مشکل اساسی در این انتصاب وجود دارد و آن‌­هم توانایی یا برد این افراد برای جذب پروژه­‌ها بر اساس توانایی­‌هایشان است. در بسیاری از موارد این افراد بجای اینکه آزاد­کار باشند، آزاد از کار هستند.

این دقیقا موضوعی است که قصد دارم در این مقاله درباره آن صحبت کنم. اینکه بعنوان یک فریلنسر چطور باید کار پیدا کرده و در­آ­مد کسب کنید. در این مقاله بیشتر در مورد نیازمندی­‌های فریلنسر­هایی صحبت می­‌کنم که قصد دارند در بازار­های بین‌­المللی کار کنند.

 

just do it

فقط انجامش بده!

 

 

فریلنسر­ها علاوه بر توانایی‌­های تخصصی و فنی، ملزومات دیگری نیز برای انجام کار دارند که کمتر به آن­ها توجه می‌­کنند. مقدار بهره‌­برداری و نوع بهره‌­برداری شما از توانایی‌­هایتان تا حد زیادی به نوع استفاده شما از ابزار­های فریلنسری بستگی دارد. فکر می‌­کنم باید این موضوع را کمی واضح‌­تر بیان کنم.

یک کارمند که در اداره مالیات کار می­‌کند و مامور بایگانی است را فرض کنید. توانایی تخصصی او باید آشنایی به مدل و ساختار بایگانی و واکشی اطلاعات بایگانی شده باشد؛ اما توانمندی­‌های مکملی نیز نیاز دارد که اصلی­‌ترین آنها سرعت و دقت است. کار این فرد نیاز به دقت و حضور ذهن بالایی دارد و کیفیت کار انجام شده تا حد زیادی با سرعت انجام کارش گره خورده است.

همه از یک مامور بایگانی انتظار دارند که مستندات را در حداقل زمان و بصورت دقیق بایگانی کرده و بازیابی کند. ابزار­هایی نیز هستند که وی به آنها نیاز دارد تا بتواند وظایف خود را به­‌درستی انجام دهد. ابزار­هایی مثل دفترچه یادداشت، ایجاد یک مدل برای طبقه بندی اسناد، داشتن اولویت برای رسیدگی به اسناد مختلف، داشتن برنامه دوره­‌ای برای بازبینی و منظم سازی بایگانی­‌ها، داشتن یک سیستم یادآوری، داشتن بخشی برای بایگانی‌­های موقت و به طور کلی ابزار­هایی که عملکرد او را بهبود دهند.

مامور بایگانی اگر بایگانی موقت نداشته باشد قطعا نمی­‌تواند عملیات بایگانی را با دقت بالایی انجام دهد و همینطور اگر یک ساختار طبقه‌­بندی منسجم آماده نکرده باشد، واکشی اطلاعات کاری بسیار سخت خواهد بود.

یک آزاد­کار یا فریلنسر نیز به همین‌­صورت کار می‌­کند. با این تفاوت که جنس ابزار­های مورد نیاز وی کمی متفاوت است و وابستگی فریلنسر به این ابزار­ها برای انجام کار به صورت موفقیت‌­آمیز بسیار جدی‌­تر است.

هرچه بازار کاری که در آن فعال هستید گسترده­‌تر باشد، شانس شما برای مشارکت در پروژه‌­های سطح بالا و کسب درآمد مطلوب، بیشتر می­‌شود و بزرگترین بازار کار برای فریلنسر ها بازار فریلنس بین‌­المللی است. به طور مثال شما بتوانید در خانه خود که در ایران است از یک شرکت آلمانی پروژه­‌ای برای توسعه نرم‌­افزار بگیرید و یا از محل مسافرت خود که ایتالیا است برای یک خبرگزاری ایرانی خبری تهیه کرده و درآمدی کسب کنید. برای اینکه بتوانید سطح فعالیت خود را به بازار کار جهانی توسعه دهید، نیازمند ملزوماتی هستید که یک فریلنسر بین‌­المللی باید از آنها استفاده کند.

حالا می­‌خواهیم ملزومات یک فریلنسر برای انجام کار در سطح بین­‌المللی را برای شما عزیزان شرح دهیم تا راهی باشد برای اینکه بتوانید سطح درآمد خود را افزایش دهید. فراموش نکنید که در تمام این زمینه ها به خوبی مطالعه کنید و بر عهده شماست که مهارت­‌هایتان را افزایش دهید.

 

آشنایی به زبان انگلیسی

 

آشنایی به زبان انگلیسی

آشنایی به زبان انگلیسی

 

اگر زبان انگلیسی بلد نباشید، باز هم می‌­توانید یک فریلنسر بین­‌المللی باشید، اما یک فریلنسر بین­‌المللی لال خواهید بود.

 

امروزه زبان انگلیسی زبان ارتباط بین‌­المللی محسوب می­‌شود و با تسلط به این زبان می‌­توانید در بیشتر نقاط جهان ارتباطی موفقیت‌آمیز با افراد و سازمان­ها برقرار کنید. همینطور بیشترین محتوای علمی و آموزشی دنیا به زبان انگلیسی تدوین و منتشر می­‌شود. زبان انگلیسی را زبان علم نیز می‌­نامند چرا که استاندارد ارائه مقالات و اطلاعات علمی در دنیا در درجه اول بر روی زبان انگلیسی تاکید دارد.

در سال­های اخیر بر اساس اطلاعات منتشر شده در هاروهاوس  چیزی در حدود 98% از مقالات علمی دنیا در زبان انگلیسی منتشر شده و در صد سال اخیر همواره زبان علم در دنیا انگلیسی بوده است. این موضوع را در کنار تولید داده بگذارید. به لطف توسعه علم کامپیوتر، داده­‌هایی که امروزه تولید می­‌شوند بسیار بیشتر از قبل هستند و سرعت رشد فزاینده‌­ای دارند. این مقدار تا این حد رشد کرده که بیش از 90% از داده­‌های تولید شده در تاریخ بشر در سه سال اخیر (2017-2018-2019) تولید شده­‌اند.

فکر می­‌کنم به‌­خوبی اهمیت زبان انگلیسی را برای کار در بازار بین‌­المللی درک کرده باشید. بدون زبان انگلیسی نمی­‌توانید به خوبی یاد بگیرید و نمی‌­توانید در جریان تغییرات باشید. زبان انگلیسی به­‌خودی­‌خود یک مهارت محسوب می­‌شود که می­‌تواند یک شغل برای شما و عامل کسب درآمدتان باشد. شما می‌­توانید یک مترجم باشید، اما دانش زبان انگلیسی مهارتی پایه نیز محسوب می­‌شود. این موضوع تقریبا شبیه به ورزش دوندگی است. اگر نتوانید خوب بدوید، نمی‌­توانید در بسیاری از ورزش­های دیگر موفق باشید، گرچه ورزش­‌هایی هم هستند که نیاز به خوب دویدن ندارند.

سعی کنید برنامه تدوین شده‌­ای برای آموزش انگلیسی داشته باشید و این موضوع را مثل یک پروژه برای خود تعریف کرده و به آن متعهد باشید. برای آموزش خود زمان بگذارید و تلاش کنید تا از آموخته‌­های خود استفاده کنید. می­‌توانید برای اینکار از چت‌­روم‌­ها یا شبکه‌­های اجتماعی و اپلیکیشن­‌ها استفاده کنید و تلاش کنید تا با افراد انگلیسی زبان تعامل برقرار کنید. این به شما بسیار کمک می­‌کند تا ساختار سخن در زبان انگلیسی را بشناسید. خواهید فهمید که در یک صحبت دوستانه چه کلماتی مناسب هستند و برای یک جلسه کاری باید از چه کلماتی استفاده کنید.

Learn English Online

 

برای آموزش آنلاین و رایگان انگلیسی می­‌توانید از وبسایت learn-english-online.org استفاده کنید.

 

 مطمئن شوید که وجود دارید

 

مطمئن شوید که وجود دارید

مطمئن شوید که وجود دارید

 

 

کار فریلنسری یا آزاد­کاری یک مفهوم اساسی دارد: “هیچکس به شما کار نمی‌­دهد، این شما هستید که کار­هایی را برای خود می‌گیرید”. در واقع صاحبین کار با شما قرارداد کاری عقد نمی­‌کنند، بلکه شما هستید که قرارداد انجام کار با آنها عقد می‌­کنید. این یعنی در فریلنس بین‌المللی این شما هستید که باید به دنبال پیدا کردن کار باشید. اینکه چقدر از فضای کاری خود اطلاع دارید مشخص می­‌کند که درآمد و سطح کاری شما تا چه حد رشد خواهد کرد.

قطعا شما نمی­‌توانید چندین پروژه را در یک زمان انجام دهید، بلکه باید بهترین پروژه را برای زمان حال شناسایی کرده و بتوانید آن‌را برای خود کنید. پروژه باید با سطح توامندی­‌های شما، زمان شما و علاقه­مندی‌­های شما منطبق باشد و همچنین باید کاری باشد که پس از اتمام، ارزش­های فردی شما را افزایش دهد. قطعا باید درآمد مناسبی برای شما فراهم کند و تا حد­امکان بتواند باعث عقد قرارداد­هایی در آینده نیز بشود. شما باید از بازار کار خود مطلع باشید. بصورت کلی ابزار­ها و روش­‌هایی هستند که برای اینکار می­‌توانید از آنها استفاده کنید.

اول – بازار را زیر نظر بگیرید:

به عنوان بهترین انتخاب، من به شما پیشنهاد می‌­کنم که از ابزار­های ایجاد rss feed استفاده کنید. شما باید وبسایت­‌های درج آگهی، وبسایت­‌های کاریابی، وبسایت‌­های فریلنسری و همینطور شبکه­‌های اجتماعی را تحت نظر داشته باشید. ممکن است شما علاقه‌­مند باشید که با شرکت خاصی همکاری کنید و این یعنی باید منتظر یک فرصت همکاری باشید تا بتوانید پیشنهاد خود را برای آنها ارسال کنید. چطور می­‌توانید تمام این منابع را زیر نظر بگیرید؟ آیا لیستی از وبسایت‌­ها و صفحات اینترنتی آماده می‌­کنید و هر­ روز به آنها سر می‌­زنید؟ این موضوع قطعا زمان زیادی را از شما می­‌گیرد. شما می‌­توانید با ایجاد کردن یک RSS FEED اختصاصی برای خودتان به کلیه اخبار، اطلاعات، آگهی­‌ها و نیازمندی‌­هایی که با شما مرتبط هستند دسترسی داشته باشید.

ایجاد این ابزار­ها نیاز به دانش فنی خاصی ندارد و هزینه چندانی نیز به شما تحمیل نمی‌­کند. در بسیاری موارد می­‌توانید از نسخه‌­های رایگان استفاده کنید. این موضوع می­‌تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی کسب و کار شما داشته باشد و به شما این فرصت را می‌­دهد که هر روز و هر هفته لیست بهترین موقعیت‌­های کاری را در اختیار داشته باشید و بتوانید آنرا با سطح توانایی‌­ها و دیگر شرایط خود بسنجید. حجم خوراک شما آنقدر بالا خواهد بود که هیچوقت نگران از دست رفتن یک فرصت نیستید چرا­‌که هر روز تعداد زیادی از آنها را بدست آورده و بررسی می­‌کنید.

این یک بحران بزرگ برای فریلنسر­ها است که گزینه­‌های محدودی برای کار داشته باشند؛ چراکه فریلنسر مجبور می‌­شود کاری که به آن مایل نیست را قبول کرده و انجام دهد و برای بدست آوردن کار ممکن است به کاهش قیمت، کاهش زمان یا راه­‌های دیگری مجبور شود که در نهایت به ضرر فریلنسر خواهد بود. برای اینکه مجبور نباشید دستمزد خود را کم کنید، برای اینکه مجبور نباشید هر کاری را انجام دهید و برای اینکه مجبور نباشید به هر ساز کارفرما برقصید باید موقعیت‌­های کاری خود را افزایش دهید. به این ترتیب ابتکار عمل در دستان شما خواهد بود.

دوم – راه­‌هایی برای تعامل با خودتان ایجاد کنید:

هرچقدر هم که ابزار­ها و مکانیزم‌­های خوب و کارآمدی برای زیر نظر گرفتن بازار کار داشته باشید باز هم پیشنهاد­های بسیاری را از دست خواهید داد. بسیاری از کارفرمایان هستند که برای پیدا کردن یک نیروی مناسب از آگهی‌­های عمومی استفاده نمی­‌کنند. آنها به‌­دنبال یک فرد مناسب می­‌گردند تا بتوانند مستقیما به او پیام داده و ارتباط برقرار کنند. اگر شما یک آدم حرفه‌­ای در زمینه تخصصی خودتان هستید احتمالا فرصت‌­های زیادی از این دست برایتان وجود دارد. ما در عصری زندگی می‌­کنیم که مردمش حدود یک ششم از زمان خود را در فضای مجازی سر می­‌کنند و بزرگترین شرکت­‌های آن، فعالین فضای وب و تکنولوژی هستند! پس شما به‌عنوان یک فریلنسر باید در فضای مجازی وجود داشته باشید.

در درجه اول پیشنهاد می‌­کنم حتما یک وبسایت شخصی ایجاد کنید. بهتر است این وبسایت پایگاه مرکزی استقرار شما در اینترنت باشد. شما می­‌توانید در پنل وبسایت خود لیست آخرین مقالات منتشر شده در ISI را داشته باشید. در این وبسایت خودتان را معرفی کنید. رزومه­ و تصویری از خود را در آن منتشر کنید. اگر در شبکه­‌های اجتماعی عضو هستید حساب­‌های خود را معرفی کنید و راه­هایی برای برقراری ارتباط سریع مثل شماره تلفن، ایمیل یا فرم ارسال پیام را برای مخاطبین خود تعبیه کنید.

در مورد سوابق کاری خود صحبت کنید و بگویید که با چه کسانی چه کار­هایی انجام داده‌­اید. کمی توضیح دهید که چطور آدمی هستید و به زندگی چطور نگاه می‌­کنید. می­‌توانید صحبت‌­هایی که دیگران در مورد شما کرده‌­اند را نیز در وبسایت خودتان داشته باشید. این در واقع خانه شما در فضای وب است. هرطور که دوست دارید آن‌را آماده کنید. اگر شما یک توسعه‌­دهنده وب نیستید، باید بگویم که اینکار هزینه بسیار کمی دارد و با تماشای چند ساعت آموزش می‌­توانید خودتان یک وبسایت طراحی کنید بدون اینکه کد بنویسید.

 

 

من چند منبع برای آموزش ایجاد یک وبسایت وردپرسی را در اینجا اشتراک­‌گذاری می­‌کنم.

 

abzar wordpress ithemes wordpress hamyarwordpressyoutube

 

 

 

 

 

 

اما همه‌­چیز با یک وبسایت حل نمی‌­شود! البته وبسایت زمان زیادی هم نمی‌­گیرد. شما در مدت یک هفته وبسایت شخصی خود را راه‌اندازی می‌­کنید و پس از آن نیاز است که به آن سر بزنید یا پیغام‌­هایش را به ایمیل خود متصل کنید تا در جریان تعامل کاربران باشید. هر فریلنسر خوبی باید رزومه‌­ای خوب و قابل دستیابی داشته باشد. بله می­‌دانم که احتمالا دارید به وبسایت‌­های ساخت رزومه فکر می­‌کنید. این وبسایت­‌ها خوب هستند اما تعدادی از آنها امکان مشاهده رزومه شما به عموم را نمی‌­دهند. در واقع آنها آگهی‌­های جذب نیرو را دریافت کرده و به شما معرفی می­‌کنند. این چیزی شبیه به همان rss feed است اما با کمی دقت بالا­تر.

این نوع وبسایت‌­ها خوب هستند ولی پیشنهاد می­‌کنم از رزومه­‌ساز­های عمومی استفاده کنید. وبسایت­‌هایی که امکان انتشار رزومه شما را برای عموم فراهم می‌­کنند. در این زمینه یک جامعه مجازی وجود دارد که نام آن لینکدین است.  لینکدین یک جامعه مجازی است که بر اساس زندگی کاری و حرفه‌­ای طراحی شده و در آن تمام ارتباط‌­ها بر اساس مهارت‌­ها اتفاق می‌­افتد و همه از کار­هایی که انجام می‌­دهند در آن صحبت می‌کنند. این بهشت کارفرمایان است. آنها می­‌توانند به‌راحتی افراد با توانمندی­‌های مورد نیازشان را در آن پیدا کنند. اگر شما پروفایل لینکدین خود را به‌­خوبی تکمیل کرده باشید، حتما برای افرادی که به شما نیاز دارند قابل دستیابی خواهید بود. برای نمونه نگاهی به این پروفایل در لینکدین بی­اندازید. جان کارمک یکی از بهترین برنامه­‌نویس­‌های دنیاست.

داشتن یک رزومه آنلاین همیشه خوب است و بهترین پیشنهاد برای ایجاد این رزومه گوگل داکس است. اینجا می­‌توانید به‌­راحتی یک رزومه ایجاد کنید که روی حساب گوگل شما ذخیره می­‌شود و می‌­توانید آنرا در هر­جایی و با هر­کسی اشتراک­‌گذاری کنید. گوگل داکس کاملا رایگان و نامحدود است و هر روز برایتان ایمیل تبلیغاتی ارسال نمی‌­کند. با جستجوی عبارت “رزومه ساز آنلاین” می‌­توانید تعداد زیادی از ابزار­های ایجاد رزومه آنلاین را پیدا کنید.

شما می­‌توانید به اشکال مختلفی راه­‌هایی برای ارتباط با خودتان ایجاد کنید. ممکن است شما با تلگرام یا فیسبوک راحت­‌تر باشید یا دوست داشته باشید که نشانی اینستاگرام خود را به عنوان راه ارتباطی منتشر کنید. این هیچ اشکالی ندارد و شما هرطور که دوست دارید می‌­توانید خود را معرفی کنید. اتفاقا اگر قرار است وبسایت خود را هر سه ماه یکبار چک کنید ولی اینستاگرام‌­تان را هر شب، بهتر است که راه ارتباطی شما همان حساب اینستاگرام‌­تان باشد.

 

قسمت دوم مقاله فریلنس بین‌المللی را اینجا بخوانید.

قسمت پایانی مقاله فریلنس بین‌المللی را اینجا بخوانید.

 

 

4

مطالب مشابه پیشنهادی

1 نظر

miss_hosseinpour دی 11, 1398 - 13:10

مطلب کاربردی و جذابی بود
با تشکر

پاسخ

نظرتان چیست؟

با ارسال نظر به ما این اجازه را می‌دهید تا ایمیل شما را ذخیره کنیم تا بعد از این، ارسال نظرات‌تان نیازی به تایید سردبیر نداشته باشد.