خانه مقالاتکسب و کار شناسایی و ارزیابی ریسک در کسب و کار

شناسایی و ارزیابی ریسک در کسب و کار

توسط سردبیر بلاگ
0 نظر 393 بازدید

ارزیابی ریسک باید بر‌اساس ارزش‌ها و مسیر حرکت کسب‌و‌کار انجام شود. در این مقاله نحوه صحیح شناسایی و ارزیابی ریسک را خواهید آموخت. این را بدانید که همیشه تعداد زیادی ریسک همراه کسب‌و‌کار شما هستند و تعدیل‌کردن همه این ریسک‌ها کاری غیر‌ممکن است.

برخی از آنها بر ارزش‌های اصلی سازمان لنگر انداخته‌اند. برخی دیگر موجودیت سازمان شما را تهدید می‌کنند و مواردی هم به مجاری اصلی تغذیه سازمان شما فشار می‌‌آوردند. این‌ها ریسک‌هایی هستند که حتما باید برایشان فکر بکنید و تا حد‌امکان پیش از تبدیل شدن‌شان به خطر آنها را شناسایی کنید.

 

ارزیابی ریسک روش‌های گوناگونی دارد. من بر اساس تجربه شخصی، به صورت زیر عمل می‌کنم: 

 

شناسایی عنوان

باید بدانید با چه ریسکی مواجه هستید. برای این بخش زمان چندانی صرف نمی‌کنید، چرا‌که فقط کافیست یک نام برای ریسکی که وجود دارد داشته باشید. این نام ممکن است فرار مالیاتی، پیدایش یک رقیب یا کم‌کاری عده‌ای از کارکنان سازمان باشد. در شناسایی نام تا حد‌امکان ساده و مستقیم برخورد کنید. نام قرار نیست تمام ابعاد ریسک را توضیح دهد.

 

شناسایی حوزه تاثیرات

باید بدانید که هر ریسک به طور مشخص در چه زمینه‌هایی تاثیر‌گذار است. بسیار کم هستند ریسک‌هایی که تاثیرات تک‌بعدی داشته باشند. حداقل به‌نظر من چنین ریسک‌هایی در فضای کسب و کار وجود ندارند. بیشتر یا تمام ریسک‌ها بصورت ترکیبی روی سازمان تاثیر می‌گذارند؛ برای مثال ریسکی که منابع مالی را تضعیف می‌کند، روحیه‌ی اعضا را پایین می‌آورد و زمان مورد نیاز برای انجام کار‌ها را افزایش می‌دهد.

البته در هر‌کدام از این موارد ممکن است مقدار تاثیر متفاوت باشد. برای مثال ممکن است 70% منابع مالی را از دست بدهید و روحیه‌ی اعضای سازمان‌تان را حفظ کنید. اما خود این تاثیرات هم باز تاثیراتی دارند. برای مثال وقتی روحیه اعضای سازمان شما تضعیف میشود بازهم ممکن است منابع مالی سازمان کاهش یابد یا مدت زمان انجام کار افزایش پیدا کند. در واقع هر حوزه تاثیر‌گذاری خود یک ریسک مستقل محسوب می‌شود که حوزه تاثیر‌گذاری مشخصی دارد. در نهایت اگر بخواهم شناسایی حوزه تاثیرات را خلاصه کنم باید بگویم که “مشخص کنید که اگر شما نتوانید ریسک مورد نظر را کنترل یا مهار کنید چه کسانی و چه چیز‌هایی، چطور آسیب می‌بینند”.

حوزه تاثیرات

حوزه تاثیرات

 

مقایسه با وضعیت

در شناسایی و ارزیابی ریسک، هر ریسکی که پیدا می‌کنید باید در مقام مقایسه به آن نگاه کنید. باید بدانید رسیدگی و تعدیل آن چقدر هزینه مالی، زمانی و انسانی برای شما خواهد داشت و رفع شدن آن چقدر به سود شما خواهد بود.

همان‌طور که گفتم شما هیچ‌گاه تنها با یک ریسک مواجه نیستید؛ پس باید تصمیم بگیرید که در شرایط کنونی به کدام‌شان رسیدگی کنید. در این مرحله بهتر است مستندات و یافته‌های خود را گرد‌آوری کنید تا بتوانید شناخت مناسبی نسبت به هر ریسک داشته باشید. از مشاورین استفاده کنید و اعضای سازمان‌تان را بصورت مستقیم و غیر‌مستقیم در تعامل با این موضوع قرار دهید تا بتوانید درک درستی از ریسک مورد نظر کسب کنید.

 

مشخص کردن مسیر تعدیل

برخی ریسک‌ها را باید از کوچک به بزرگ تعدیل نمود و برخی دیگر را از بزرگ به کوچک. برای مثال وقتی کاهش فروش باعث از بین رفتن روحیه‌ی کارکنان شما می‌شود، در حالی که آنها کارخود را به خوبی انجام داده‌اند، شما نمی‌توانید با روحیه‌دادن به سازمان‌تان این مشکل را رفع کنید.

چرا‌که این باعث می‌شود افراد شما باز‌هم با شکست مواجه شده و سرخوردگی‌شان دو‌چندان شود. در این مورد شما باید دلیل کاهش فروش را پیدا کنید و با برنامه‌ای در جمع اعضای سازمان خود حاضر شوید تا آنها مطمئن شوند که شما به‌عنوان مدیر برای این مشکل راه حلی دارید و آنها را درک می‌کنید. اما در مواردی ممکن است زمان انجام کار‌ها افزایش پیدا کند در حالی که منابع و وضعیت سازمان تغییر چندانی نکرده است. در این شرایط کار برای اعضای سازمان تکراری شده و در این مورد نمی‌توانید با افزایش حقوق مشکل را رفع کنید و اگر هم رفع شود برای مدت زمان طولانی رفع نخواهد شد.

اینجا باید به اعضا روحیه دهید و هدفی برای کاری که انجام می‌دهند به آنها نشان دهید. باید دلیل را پیدا کنید تا بتوانید مسیر مواجه شدن را تعیین کنید. اگر منابع مالی شما کاهش یافته می‌توانید با جذب سرمایه، کاهش هزینه‌ها، افزایش فروش یا …. اقدام به تامین کاستی‌ها نمایید؛ اما اینکه باید از کدام مورد استفاده کنید کاملا به تحلیل و اهرم‌های شما بستگی دارد.

 

مواجه شدن فراگیر یا خصوصی

در مورد ریسکی که شناسایی می‌کنید باید تصمیم‌گیری کنید که آیا باید خودتان و اعضای مدیریت سازمان آن‌را رفع کنید یا تمام اعضا باید درگیر این موضوع شوند. ممکن است فقط نیاز به یک واحد خاص از سازمان باشد، هرچه که هست یادتان باشد این مورد یک تصمیم راهبردی برای مدیر کسب و کار محسوب می‌شود. اگر شما درگیر یک موضوع قضایی هستید بهتر هست که کل اعضای سازمان شما از این موضوع مطلع نباشند.

ریسک ممکن است شامل تخلف یکی از مدیران سازمان شما باشد که در فضای عمومی جامعه انجام شده.  شما باید مدل مواجه‌شدن سازمان با این وضعیت را مشخص کنید.در شناسایی و ارزیابی ریسک اگر تصمیم شما اشتباه باشد این تخلف می‌تواند تبدیل به یک فرهنگ در سازمان شما بشود یا قدرت تاثیر‌گذاری آن مدیر‌خاص در بخش خودش را به‌شدت کاهش بدهد. همه مشکلات با اطلاع عموم حل نمی‌شوند و مشکلاتی هم هستند که اگر عمومی نشوند حل نخواهند شد.

 

من چند منبع دیگر را برای شناسایی و ارزیابی ریسک معرفی می‌کنم چرا که شرایط شما و سازمان‌تان ممکن است با دیگر روش‌ها همخوان باشد. شما مسئول بررسی این روش‌ها و انتخاب بهترین گزینه برای سازمان‌تان هستید. اینها مقالاتی هستند که کوتاه نگارش شده‌اند و اطلاعات بیشتر در مقالات مرتبط درج شده است. در پایان هر مقاله آدرس مقالات مرتبط با آن ذکر شده که می‌توانید به آنها مراجعه کنید.

برای مطالعه بیشتر بر‌ روی منابع اطلاعاتی کلیک کنید.

منبع مطالعاتیمنبع مطالعاتی

 

همچنین اگر شما یک کسب‌و‌کار نوپا هستید و بسیاری از تعاریف بالا در سازمان شما صدق نمی‌کند می‌توانید از روش‌هایی که مختص کسب‌و‌کار‌های نوپاست استفاده کنید تا ریسک‌های کسب‌و‌کار‌تان را شناسایی کرده و خطر را به حداقل برسانید. من در این مورد هم یک منبع معرفی می‌کنم که مطالعه آن کمتر از 90 دقیقه زمان می‌برد.

منبع مطالعاتی

 

ارزیابی ریسک موضوعی بسیار طولانی است که من بهترین منبع را برای این‌کار برای‌تان اشتراک‌گذاری می‌کنم. با مطالعه این منبع که حدود 90 دقیقه طول می‌کشد شما می‌توانید علوم لازم برای شناسایی و ارزیابی ریسک را کسب کنید.

منبع مطالعاتی

0

مطالب مشابه پیشنهادی

نظرتان چیست؟

با ارسال نظر به ما این اجازه را می‌دهید تا ایمیل شما را ذخیره کنیم تا بعد از این، ارسال نظرات‌تان نیازی به تایید سردبیر نداشته باشد.