خانه پیش بینی و اینسایت رشد 12.5 درصدی فناوری تشخیص چهره تا سال 2024

رشد 12.5 درصدی فناوری تشخیص چهره تا سال 2024

توسط سردبیر بلاگ
0 نظر 148 بازدید

طبق گزارشات وب‌سایت خبری “موردور اینتلیجنس” تکنولوژی تشخیص چهره با رشد ترکیبی سالانه 12.5% در طی سال‌های 2019 تا 2024 افزایش خواهد یافت. بر‌اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی این شرکت، ارزش سهام این بازار در سال 2018، 4.51 میلیارد دلار بوده است و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2024 به ارزش سهام 9.06 میلیارد دلاری برسد.

فناوری تشخیص چهره در سال‌های اخیر به‌دلیل فوایدی که در مقایسه با سایر فناوری‌های نظارتی ارائه می‌دهد رو‌به‌پیشرفت و بهبود بوده است.

آمریکا و چین از اولین دولت‌های پیشرو در پذیرش و بکار‌گیری این فناوری بوده‌اند.

فناوری تشخیص چهره به‌عنوان یک متد تشخیص چهره‌ی انسان از طریق سخت‌افزار‌هایی مثل دوربین‌های فیلم‌برداری تعریف می‌شود.

موضوع مورد مطالعه محدود به راه‌های مستقل در تشخیص چهره و خدمات ارائه شده توسط فروشندگان مختلف است. اجزای سخت‌افزاری درگیر در خدمات تشخیص چهره مانند دوربین‌های فیلم‌برداری، حسگر‌ها و غیره برای رسیدن به برآورد درآمد در طول زمان پیش‌بینی شده در نظر گرفته شده‌اند.

در حال حاضر حدود 94% از تلفن‌های هوشمند دارای سنسور اثر انگشت هستند؛ اما پیش‌بینی می شود تا سال 2023 این میزان به 90% کاهش پیدا کند.

انتظار می‌رود که پیشرفت دوربین‌های سه‌بعدی باعث بهبود در کاربرد‌های جدید فناوری تشخیص چهره سه‌بعدی، به‌ویژه راه‌حل‌های آی‌تی، پرداخت‌ها و تجارت شود. به‌عنوان مثال در ژوئن 2018، “سنسیبل ویژن” یک شرکت مستقر در فلوریدا، فناوری کیف‌پول سه‌بعدی خود را راه‌اندازی کرد، به‌گونه‌ای که به خرده‌فروشان اجازه می‌دهد مبلغ دریافت نقدی و کارت را جایگزین کنند.

پیش‌بینی می‌شود آمریکای شمالی بالاترین سهم این بازار را در اختیار بگیرد.

بزرگترین سیستم نظارت بر تشخیص چهره در منطقه توسط پلیس فدرال آمریکا “اف‌بی‌آی” اداره می‌شود. اف‌بی‌آی بطور متوسط در هر ماه 4055 جستجو را برای شناسایی افراد از طریق فناوری تشخیص چهره انجام می‌دهد.

0

نظرتان چیست؟

با ارسال نظر به ما این اجازه را می‌دهید تا ایمیل شما را ذخیره کنیم تا بعد از این، ارسال نظرات‌تان نیازی به تایید سردبیر نداشته باشد.