خانه اینفوگرافیک تراز تجاری ایران با بهترین شرکای تجاری

تراز تجاری ایران با بهترین شرکای تجاری

توسط سردبیر بلاگ
0 نظر 777 بازدید

ایران در حال حاضر از دسترسی به بازارهای بین‌المللی منع شده و تحریم است. با این وجود همچنان کشورهایی هستند که با ایران تبادلات مالی و اقتصادی دارند. در این اینفوگرافیک تراز تجاری ایران با بهترین شرکای تجاری‌اش را بررسی می‌کنیم.

این موارد طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده بدست آمده و تولید شده است.

 

تراز تجاری ایران با بهترین شرکای تجاری

مشاهده تصویر در ابعاد بزرگ‌تر

 

حجم تبادلات هند با ایران معادل 7.7 میلیارد دلار در سال به سود کشور ایران است و بیشترین تراز تجاری مثبت در بین تبادلات ایران با کشور هند اتفاق می‌افتد.

حجم تبادلات کره جنوبی با ایران معادل 3.2 میلیارد دلار در سال به سود کشور ایران است و کره جنوبی دومین کشور پرسود در تبادلات برای ایران است.

ژاپن با 2.8 میلیارد دلار، ایتالیا با 1.5 میلیارد دلار و فرانسه با 1.5 میلیارد دلار از دیگر کشورهای پرسود در تبادلات برای ایران هستند.

 

از سوی دیگر تبادلات آلمان با ایران معادل 2.8 میلیارد دلار برای کشور ایران خرج داشته و بیشترین تراز تجاری منفی ایران است.

پس از آلمان، برزیل با 2.5 میلیارد دلار تراز منفی، دومین کشور خرج ساز در تبادلات اقتصادی ایران است.

ترکیه با 2 میلیارد دلار، چین با 1.5 میلیارد دلار و روسیه با 1 میلیارد دلار از دیگر کشورهای خرج ساز و تراز منفی برای تبادلات اقتصادی ایران هستند.

 

در این اینفوگرافیک اقتصادی اصلی‌ترین شرکای تجاری ایران در جهان را بررسی کردیم. تمامی اعداد به دقت و بر اساس آمار‌های رسمی اعلام شده تولید شده اند.

امیدواریم که از اینفوگرافیک تراز تجاری ایران لذت برده باشید. با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت مطالبِ تولید شده یاری کنید.

مفهوم تراز تجاری را اینجا بخوانید.

اینفوگرافیک‌های بیشتر را اینجا ببینید.

0

مطالب مشابه پیشنهادی

نظرتان چیست؟

با ارسال نظر به ما این اجازه را می‌دهید تا ایمیل شما را ذخیره کنیم تا بعد از این، ارسال نظرات‌تان نیازی به تایید سردبیر نداشته باشد.