خانه آمار و تحلیل تجارت ایران و هند

تجارت ایران و هند

توسط سردبیر بلاگ
1 نظر 792 بازدید

در این اینفوگرافیک، تجارت ایران و هند و حجم صادرات و وارات این دو کشور بررسی شده است.

بیش‌ترین واردات ایران از هند، برنج با 873 میلیون‌دلار

بیش‌ترین واردات هند از ایران، نفت خام با 8.45 میلیارد‌دلار

تجارت ایران و هند ، صادرات و واردات

مشاهده تصویر در ابعاد بزرگ‌تر

هند و ایران روابط تجاری نسبتا با‌ارزشی را با یگدیگر دارند. ارزش کل این تجارت چیزی در حدود 12.78 میلیارد‌دلار است که 10.2 میلیارد‌دلار آن به ما و 2.58 میلیارد‌دلار آن به هند اختصاص دارد.

اصلی‌ترین کالای معاملاتی بین این دو کشور نفت خام است که بیش‌از 83% کل صادرات ایران به هند را شامل می‌شود. کود ازُت، الکل صنعتی، آمونیاک و آجیل‌ها از بیش‌ترین کالا‌های صادراتی ایران به هند هستند.

در مقابل بیش‌ترین کالای صادراتی هند به ایران برنج است که سالانه چیزی در حدود 873 میلیون‌دلار از صادرات هند به ایران را تشکیل می‌دهد. چای، روغن‌های گیاهی، محصولات راه‌آهن (ریل، آهن‌آلات، تجهیزات ریلی) و آلیاژ‌های منگنز از بیش‌ترین کالا‌های صادراتی هند به ایران هستند.

این گزارش نشان‌دهنده آن است که صادرات ایران بیش‌تر بر پایه مواد اولیه است و این موضوع به اقتصاد کشور لطمه می‌زند.

از طرف دیگر، نیاز‌های کشور در زمینه مواد غذایی مثل برنج و چای و … به‌خوبی از تولید داخل تامین نمی‌شود و نیاز است که کشور در زمینه تولید این کالا‌ها به خودکفایی برسد.

 

دوست دارید در چه موردی اینفوگرافیک ببینید؟ برایمان در قسمت نظرات بنویسید!

همه اینفوگرافیک‌ها

تراز تجاری کالاهای مختلف

1

مطالب مشابه پیشنهادی

1 نظر

محمدرضا بهمن 6, 1398 - 10:45

واقعا چرا ما از چای ایرانی استفاده نمیکنیم؟؟؟؟؟؟؟
این آمارها خیلی عالی هستند، وقتی که اطلاعات شخصی و مربوط به خانواده و اطرافیان خودمون رو نگاه میکنیم ممکنه خیلی از مسایل به چشم نیاد، ولی وقتی به صورت کلان و کشوری به آمار نگاه کنیم با اعداد و ارقام تکان دهنده ای روبرو میشیم.
و این آگاهی میتونه در تصمیم گیری های ما در سبد خرید خانواده اثر بگذاره.
چرا باید آمار واردات چای که یک قلم هست و توی ایران هم با کیفیت خوب تولید میشه از صادرات آجیل که برگرفته از چندین قلم هست بیشتر باشه؟؟
باید در خریدهامون بیشتر دقت کنیم

پاسخ

نظرتان چیست؟

با ارسال نظر به ما این اجازه را می‌دهید تا ایمیل شما را ذخیره کنیم تا بعد از این، ارسال نظرات‌تان نیازی به تایید سردبیر نداشته باشد.