خانه آخرین اخبار دهه طلایی بانکداری و فناوری

دهه طلایی بانکداری و فناوری

توسط سردبیر بلاگ
0 نظر 221 بازدید

مایک مایو تحلیلگر Wells Fargo، طی گزارش شبکه CNBC اعلام کرد: “این دهه طلایی بانکداری و فناوری است”.

مایو توضیح داد: “در دهه 1990 مشاغل بانکی با یکدیگر ادغام شده بودند و سیستم‌ها هرگز یکپارچه نمی‌شدند. در دهه 2000 بانک‌ها شاهد رشد بیش‌از‌حد بودند كه متاسفانه به دلیل بحران مالی 2007-2009 با شکست مواجه شد”.

مایو خاطر‌نشان کرد: بیست و پنج سال پس از آنکه بانکداری ملی به بانک‌ها اجازه داد تا از مقیاس و رشد خود استفاده کنند، بحران مالی برطرف شد.

بهتر است بانک‌ها از تکنولوژی و فناوری‌های نو‌ظهور مانند بلاک چین، یادگیری ماشین و بانكداری تلفن همراه استفاده کنند که باعث افزایش بهره‌وری و بازدهی بهتر در این دهه خواهد شد.

 

همه‌ی این‌ها به چه معناست؟

از سال 2010 تا 2020 سال های نجات بانک‌ها از بحران مالی سال 2007 تا 2009 بود.

مایو پیش‌بینی کرد که بخش مالی در ده سال آینده پیشرفت چشمگیری را تجربه خواهد کرد. همچنین اظهار داشت كه استوک های بانکی در حال آماده‌شدن برای آغاز دهه بزرگی هستند كه شاید حتی وال استریت هم منتظر آن نباشد!

mike mayo

 

آیا این فناوری شامل بلاک‌چین هم می‌شود؟

مایو به اینکه کدام فناوری‌ها در دهه طلایی بانکداری و فناوری منجر به پیشرفت‌ در صنعت بانکی می‌شوند به طور خاص اشاره‌ای نکرد اما تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند یک عنصر مهم برای پیشروی باشد.

براساس گزارش وبسایت CBINSIGHTS، فناوری بلاک‌چین در سال جاری به هفتمین تکنولوژِی محبوب سرمایه‌گذاری برای بانک‌ها تبدیل شده است که با رعایت سایر اولویت‌های سرمایه‌گذاری مانند املاک و مستغلات، مدیریت ثروت بر دیگر بازار‌های سرمایه‌گذاری برتری یافته است.

بانک‌های بزرگی مانند JP Morgan و BBVA در حال حاضر از فناوری بلاک‌چین به منظور دستیابی به اهداف مختلف استفاده می‌کنند. JP Morgan در حال کار روی سکه‌ی دیجیتالی منصوب به JPM coin است که از بلاک‌چین برای پرداخت‌های فوری سدر سراسر جهان استفاده می‌کند.

شركت اطلاعاتی CipherTrace دریافت كه بانک‌های بزرگ هر‌سال می‌توانند مبلغ 2 میلیارد‌دلار در نقل و انتقالات مرتبط با ارز‌های دیجیتال را پردازش كنند.

در بیانیه‌ای مطبوعاتی در سایت cointelegraph، شرکت CipherTrace ادعا می کند که هر 10 بانک تجاری برتر ایالات متحده از مبادلات رمز‌ارز‌ها برای جابجایی سرمایه‌هایشان با استفاده از درگاه‌های پرداخت خود استفاده می‌کنند.

 

0

مطالب مشابه پیشنهادی

نظرتان چیست؟

با ارسال نظر به ما این اجازه را می‌دهید تا ایمیل شما را ذخیره کنیم تا بعد از این، ارسال نظرات‌تان نیازی به تایید سردبیر نداشته باشد.