خانه آخرین اخبار رویای برباد رفته لیبرا

رویای برباد رفته لیبرا

توسط سردبیر بلاگ
0 نظر 634 بازدید

اولی مرور رئیس‌جمهور سوئیس گفت: ارز دیجیتالی لیبرا به شکل فعلی خود شکست خورده است.

وی افزود : ارز دیجیتالی لیبرا که فیس‌بوک سردم‌دار ارائه آن است، نمی‌تواند به شکل فعلی خود ادامه دهد و برای بقا خود به‌عنوان یک ارز دیجیتال نیازمند تغییرات اساسی است. پروژه ارز دیجیتال لیبرا که در حال حاضر به‌دنبال رضایت توسعه‌‌ای در کشور است و توسط باقی ناظران حکومتی سراسر جهان بررسی شده است؛ به گونه ای که آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا و فرانسه ادامه فعالیت این سکه مجازی را ممنوع کرده‌‌اند.

ماور، وزیر اقتصاد دارایی سوئیس گفت:

فکر نمی‌کنم لیبرا با شکل فعلی خود شانسی داشته باشد چرا که بانک‌های مرکزی جهان قبول نخواهند کرد تا پشتوانه‌ی ارزی لیبرا، ارز‌های مورد صدور آنها باشد. پروژه‌ی ارز دیجیتالی فیس‌بوک موسوم به لیبرا در شکل فعلی خود شکست خورده است.

طرح و برنامه‌ی این سکه دیجیتال بر مبنای نظارت و توزیع انجمن لیبرا، مجموعه‌ای از سازمان‌ها و شرکت‌ها بود، هر‌چند برخی از آنها در ماه‌های اخیر از بکار‌گیری لیبرا صرف نظر کرده‌اند. ارز دیجیتالی لیبرا از جانب سپرده‌های بانکی و بدهی‌های دولت که توسط یک گروه از متولیان که به توافق در حفظ قیمت و اجتناب از نوسانات ارزشی رسیده بودند، حمایت می‌شود. در اوایل این ماه، وزرای مالی اتحادیه اروپا به توافق رسیدند که ارز‌های دیجیتال مانند لیبرا هیچ جایی در اتحادیه اروپا ندارند مگر اینکه مشکلات و عواقب آن برطرف شود. آنها می گویند:

هیچ گونه ارز دیجیتالی نباید در اتحادیه اروپا فعالیت خود را آغاز کند تا زمانی که ایراد‌ها، چالش‌ها و خطرات احتمالی آن مورد شناسایی و مورد توجه قرار گیرد و نظارت‌های قانونی مورد نیاز بر آن اعمال شود. اتحادیه اروپا همچنین گفت که آن‌ها آماده‌اند تمامی اقدامات لازم در راستای صحت اطمینان از استاندارد های مناسب بکار گرفته‌ شده و حمایت از مصرف‌کنندگان را انجام دهند.

رئیس کمیسیون امور مالی اتحادیه اروپا، والدیس داممبروویسکی، گفت:

قوانین اتحادیه اروپا می‌توانند برای تنظیم ارزهای دیجیتالی، مسئله‌ای که هم اکنون کمیسیون اتحادیه اروپا با آن در حال مقابله است، درنظر گرفته شوند.

1

مطالب مشابه پیشنهادی

نظرتان چیست؟

با ارسال نظر به ما این اجازه را می‌دهید تا ایمیل شما را ذخیره کنیم تا بعد از این، ارسال نظرات‌تان نیازی به تایید سردبیر نداشته باشد.